HDslužby
Příhlášení/registrace | CZ | DE | EN | Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku  

29.5.2013 Rozhovor s Krušnomanem

 

Dnešní rozhovor bude se závodníkem,

trenérem , šéfem závodního teamu ,

organizátorem závodů a v neposlední

řadě kamarádem.

Tomášem Langhammerem

Tak Tome, jdeme na to…

-          jak se dělá závod takové velikosti jako Long duathlon?

Dělá se celý rok. Je to takový celoroční kolorit, kde obrovskou pomocí jsou lidi kolem mě, včetně úředníků na různých institucích, kteří mi vycházejí maximálně vstříc. Obrovskou devízou jsou taky mé závodní zkušenosti, které sahají na počátek roku 1995, kdy jsem s tímto sportem začal. Postupně jsem získával zkušenosti jako závodník a tak jak člověk jezdí po světě, vidí, jak se to dělá „venku“. Jako pořadatel jsem začal v roce 2002 spolu s kamarády organizovat, tzv. silniční olympijský triatlon v Litvínově, který se před čtyřmi roky převtělil do terénního triatlonu. Od roku 2005 pořádáme dlouhý duatlon (long distance) - nejdříve v horské obci Český Jiřetín, kde dokonce běžecká část duatlonu vedla po německé straně. Po čtyřech ročnících jsme se jako pořadatelský team přestěhovali do Sportareálu Klíny. Během těch let přišla několikráte „pozvánka“ od světové série POWERMAN, aby náš závod byl jejich součástí. Je to série po celém světě (Malajsie, Utahu, Fuerventura…) a reference o našem závodu se dostala až na stůl vedení této organizace. Z finančních důvodů jsme tuto nabídku odřekli. Bohužel duatlon není tak finančně podporovaný jako je hokej či fotbal a peníze se na toto sportovní odvětví shání velice těžko.

- jaká byla spolupráce se Sportareálem Klíny, potažmo se sponzory celého závodu?

Pořád ta spolupráce je a jsem za to moc rád. Tento team lidí kolem areálu nám závidí celá republika. A to myslím vážně. Je to team lidí na který se můžeš 100% spolehnout a nikdy tě nenechají ve štychu. Bez nich by nebyl Krušnoman Krušnomanem. Za vše, co pro závod dělají, jim patří obrovský dík. Obrovský RESPECT. A sponzoři? Shánějí se těžko. Velmi těžko. Pomáhají rodiče v našem triatlonovém teamu, kteří „dohazují“ kontakty a pomyslně otevírají dveře na firmy.

 

 

- takový velký závod se neobejde bez dobrovolníků- kde a jak je sháníš?

Jsou to kamarádi nebo kamarádi kamarádů anebo jsou to rodiče svěřenců, které celoročně trénuji. Anebo bývalí svěřenci, kteří sice díky například školním povinnostem na vysokých školách už nemají čas na trénink, ale čas nám pomoci si vždy najdou. Celá armáda lidí je asi 80 členná. A to pomáhají nejen v den závodu, ale celý týden před závodem, kdy se finishuje s přípravami.

                                                                    - teď přímo k závodu - jaká byla účast? 

Celkem 160 závodníků z pěti evropských zemí. Příští rok máme již slíbené Mistrovství ČR v dlouhém duatlonu.

- kolik let bylo nejmladšímu a kolik nejstaršímu závodníkovi?

Nejmladší byl ročník narození 2010 a nejstarší 1941. Je to sport pro celou rodinu a pro všechny věkové kategorie.

- jakým způsobem byla volena trať a její obtížnost?

O mně se ví a zná, že mám rád jakoukoliv výzvu či extrém a moje životní krédo je „necítíš bolest“, takže v tomto duchu byla trať stavěna. Přes drobné úpravy je tomu každý rok. Tento duatlon je nejtěžším dlouhým duatlonem v ČR a mohu s klidným svědomím říci, že je i mezi třemi nejtěžšími dlouhými duatlony v Evropě. Sám Petr Vabroušek, který má za sebou 126 závodů Ironman po celém světě řekl, že těžší dlouhý duatlon ještě nikdy nejel.

 

- tebe, jako závodníka, neláká se zúčastnit závodu?

Neláká. Mám dokonce v pořadatelské smlouvě, že nesmím jako ředitel závodu se postavit na start. Ono ani by nešlo o co stát. Týden před závodem nespím, jedu „nocovky“ a trénink své osoby úplně vypouštím. I trénink dětí přenechávám těm starším svěřencům v teamu.

 

 - jak byli úspěšní tvoji svěřenci z Krušnoman triathlon teamu ?

Bohužel tři největší želízka v ohni nemohli stát na startu. Jeden svěřenec se tři dny před Krušnomanem vysekal na kole a letní sezona pro něho skončila – Oto Ottenschläger – měli jsme natrénováno na celkové vítězství v Shortu (v krátkém duatlonu). Druhé želízko, můj syn, mi pomáhal s přípravou a třetí, Tomáš Immer se potýká se zraněním svalu na noze. Ale i přes takto rozdané karty se svěřenci neztratili a v dorostu vyhrál mezi chlapci Martin Mrnka a mezi děvčaty Petra Macháčková. V dlouhém duatlonu – Tomáš Procházka byl stříbrný ve své kategorii. Takže jako trenér jsem s jejich výkony spokojen.

- splnil závod všechna očekávání, nebo budeš příští rok něco měnit?

Splnil. Dle ohlasů, které nám chodí na email, jsou závodníci spokojeni a spokojený závodník = spokojený pořadatel. Takže není důvod cokoliv měnit.

 - v neposlední řadě bych se rád zeptal na tvou manželku , musí být hodně tolerantní a odhodlaná tě podporovat.

Je to zlatá žena. Všichni jí říkají paní Krušnomanová, sen každého triatlonisty. A je to pravda. Ono neustále doma slyšet jen Krušnoman, Krušnoman a zase Krušnoman – na to aby člověk měl nervy ze železa. Obrovský RESPECT. Bez podpory rodiny (manželky, obou synů), rodičů, kteří pomáhají, by to opravdu nešlo. Mám obrovské štěstí.

- na závěr bych se zeptal co připravuješ dalšího jak v závodech, tak ve vašem teamu .

Poslední víkend o prázdninách (31. 8. 2013) společně se Sportareálem Klíny připravujeme 12. ročník terénního triatlonu XTERRA. Zase bude jak závod pro ty nejmenší (miniduatlon na sjezdovce), tak i pro příchozí amatéry sportovce varianta EASY (0,6km – 17km – 4km ), tak i kdo chce zažít pořádnou výzvu, tak varianta klasiky XTERRA (1,5km – 33km – 8km). A krom toho už připravujeme i jubilejní 10. ročník Duatlonu J, který bude v roce 2014. Co se týče svěřenců, chtěli bychom uspět na M-ČR v dlouhém triatlonu (3,8 – 180 – 42,2) a někteří svěřenci se budou pokoušet i o nominaci na Hawaii ve Švýcarském Zürichu na tradičním Ironman Switzerland. Tento víkend nás čeká nejobsazenější poloviční ironman v ČR, kde máme několik želízek v ohni. Dorost, žáci a junioři by chtěli letos zajet co nejlepší výsledky a mé přání je, aby je triatlon bavil a oni se bavili jím. A votom to je. Sport nás především musí bavit, a kdo chce uspět ve sportu, musí cíleně makat na sobě, protože cesta k úspěchu je trnitá, nesnadná, plná překážek, ale pak až se někdy třeba zadaří, tak to opravdu stojí za to.

 

Děkuji za rozhovor                                                                                                                       Martin Grund

HDslužby > Sportovní zpravodaj > 29.5.2013 Rozhovor s Krušnomanem |

http://sport.kliny.cz/files/hlavni/hudy.png

I vy zde můžete mít svoji reklamu

                               tel:722 552 555                                     

© BrusTech technologies 2017